o nas

Wydawnictwo Aetos powstało pod koniec lat dziewięćdziesiątych we Wrocławiu i w swym obecnym kształcie stanowi wspólny projekt kilku osób wywodzących się z różnych środowisk chrześcijańskich – zarówno ewangelikalnych, jak i katolickich.

Od kilku lat konsekwentnie poszerzamy naszą ofertę i coraz mocniej zaznaczamy swoją obecność na polskim rynku książki chrześcijańskiej. Wydajemy literaturę w kilku kategoriach tematycznych: obok książek na temat życia z Bogiem i formacji duchowej – nieodzownych w katalogu wydawcy chrześcijańskiego – znajdziecie u nas także praktyczne poradniki motywacyjne, ciekawe biografie i współczesne świadectwa wiary oraz – już wkrótce! – znakomitą beletrystykę opartą na wartościach biblijnych. Nasi autorzy to między innymi Nick Vujicic, Francine Rivers, Sally Lloyd-Jones, Richard J. Foster, John Ortberg, Liz Curtis Higgs, Dr Karl & Shannon Wendt i Sarah Williams. Z radością informujemy, że niedawno po raz pierwszy opublikowaliśmy książkę polskich autorów! Żyj na maxa Joanny i Bogdana Pszczołów to bezkompromisowy, brutalnie szczery, a jednocześnie bardzo pomocny poradnik dla mężczyzn znużonych swoim dotychczasowym chrześcijaństwem, którzy mają odwagę przeżyć przełom w relacji z Bogiem.

Przez publikowanie takich właśnie książek i multimediów chcemy przyczynić się do wypełnienia misji ewangelizacji i formacji uczniowskiej, którą Pan Jezus Chrystus powierzył swoim naśladowcom (Mt 28:18–20).

A skąd wzięła się nasza nazwa? „Aetos” to po grecku „orzeł” – chcemy podobnie jak ten dostojny i groźny ptak wznosić się na najwyższy poziom doskonałości we wszystkim, co robimy. Jednocześnie wierzymy, że tak jak całe nasze życie, tak też prowadzona przez nas działalność wydawnicza jest w rękach naszego dobrego Boga – Jemu ją powierzamy i dedykujemy: „A tym, co ufają Panu, przybywa sił nowych i skrzydeł dostają jak orły. Biegną naprzód, nie czując zmęczenia, poruszają się ciągle i nie są znużeni” (Iz 40:31).

 

 

Bądź z nami w kontakcie:

Dodaj komentarz