Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie

Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie

 

Seks jest pięknym darem od Boga – Twoje dziecko musi o tym usłyszeć od Ciebie!

Karl i Shannon Wendt – uznani specjaliści zajmujący się edukacją seksualną i poradnictwem rodzinnym – w krótkim, praktycznym przewodniku podpowiadają zabieganym rodzicom, jak mają przygotować się do rozmowy z dzieckiem na temat Bożego spojrzenia na seksualność.

Zapracowani rodzice potrzebują szybkiej, konkretnej pomocy – szukają praktycznych wskazówek ułatwiających przekazanie dzieciom właściwego spojrzenia na rolę seksualności w więziach z innymi ludźmi. Przewodnik Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie zawiera jasne, zwięzłe informacje i pomocne rady, jak przeprowadzić tę ważną rozmowę z dziećmi. Najważniejsze informacje podano tutaj w atrakcyjnej, skondensowanej formie z użyciem kolorowych ilustracji, wykresów, tabel oraz haseł ułatwiających zapamiętanie i zastosowanie. Książka bez trudu zmieści się w torebce lub teczce. Dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką, by czerpać z niej inspiracje i korzystać z praktycznych rad. Autorzy omawiają listę tematów, które należy poruszyć w rozmowie z dziećmi na różnych etapach rozwoju – od trzylatków do czternastolatków.

Nikt z nas nie powinien być tak zabiegany, żeby nie mieć czasu na ważne rozmowy z własnym dzieckiem. Dlatego Wydawnictwo Aetos przygotowuje kolejne książki z serii „Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o…” dotyczące takich zagadnień, jak pieniądze, maniery, wartości, media i zdrowie.

 

Rekomendacje

Bardzo dobrze przyjęłam tę książkę, bo autorzy niezwykle profesjonalnie, a jednocześnie ciepło przekazują rodzicom Bożą prawdę co do ich obowiązków i przywilejów uświadamiania własnych dzieci. Gdybym miała napisać taki poradnik dla rodziców, musiałabym skonstruować ją niemalże identycznie. Cóż, trochę szkoda, że nie byliśmy pierwsi, ale jest ulga, że tę lukę zapewniła tak doskonała pozycja. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

Mariola Wołochowicz, doradca małżeński i terapeutka, autorka wielu książek, m.in.: Porozmawiaj ze mną, Jak wygrać „te sprawy”? Seks po chrześcijańsku oraz Miłość niejedno ma imię.

W istocie jest to nie tyle poradnik, bo taką formę posiada, o wprowadzaniu dziecka w świat seksualności, ile książka o stawianiu wysokich wymagań sobie. To książka o konieczności przekraczania własnych ograniczeń, odkrywania znaczenia seksualności, umieszczania jej w świecie wartości małżeńskich i rodzinnych, mających służyć człowiekowi. To w końcu publikacja o dawaniu swojemu dziecku świadectwa własnego życia, co w istocie jest najtrudniejsze.

dr hab. Andrzej Ładyżyński, pedagog, autor książki Społeczne i kulturowe uwarunkowania adopcji w Polsce

 

Forma tej publikacji nosi wszelkie znamiona praktyczności: niewielkie rozmiary pozwolą zmieścić ją w torebce. Została napisana w ciekawy sposób. Za pomocą interesujących rozwiązań graficznych przedstawia jasne i zwięzłe informacje, udziela cennych rad i porusza istotne szczegóły odnośnie tego ważkiego tematu. To my, rodzice, jesteśmy najlepszymi nauczycielami wychowania seksualnego dla naszych dzieci.

fragment recenzji z magazynu „Nasze inspiracje”

 

 

O autorach

 

Dr Karl Wendt jest dyrektorem ośrodka poradnictwa chrześcijańskiego Mt. Hope Christian Counseling Center oraz duszpasterzem rodzin w kościele Mt. Hope Church of Christ w Joplin, w stanie Missouri. Wykłada komunikację, poradnictwo i psychologię na Missouri Southern State University, Harding University i w Ozark Christian College. Od 15 lat prowadzi program 60 Seconds to Think About nadawany w chrześcijańskiej stacji radiowej KOBC. Bierze również udział w cotygodniowym programie telewizyjnym Real Solutions w stacji KSN (sieć NBC).

Shannon Wendt jest dyrektorem ośrodka Connection Institute oraz oddziału organizacji LifeChoices Medical Clinic for Women w Joplin. Wykłada na Missouri Southern State University, a ponadto szkoli instruktorów prowadzących zajęcia z edukacji seksualnej w ramach programu Virtuous Reality: Love Education™ propagującego wstrzemięźliwość i czystość przedmałżeńską. Każdego roku 8 tys. uczniów bierze udział w dziesięciodniowym programie zajęć, a jego treść dociera do ponad 13 tys. dorosłych.

Karl i Shannon wspólnie prowadzą warsztaty i seminaria na temat miłości i małżeństwa, wychowania dzieci, chodzenia ze sobą, seksualności i czystości przedmałżeńskiej. Są małżeństwem od 29 lat i wychowali dwie córki, Katie (25 lat) i Sammy (20 lat).