Francine Rivers

Książki: Psalmy ziemi seria Rodowód Łaski: Tamar, Rachab, Rut, Batszeba, Maria   

Francine Rivers TamarFrancine Rivers RachabFrancine Rivers Rut

 

Świadectwo Francine Rivers

Kiedy w 1986 roku narodziłam się na nowo jako chrześcijanka, chciałam dzielić się swoją wiarą z innymi. Jednak bałam się, aby nikogo nie urazić ani nie ryzykować utraty starych przyjaciół lub członków rodziny, którzy nie podzielali mojej wiary w Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Dlatego wahałam się i milczałam. Sfrustrowana swoim tchórzostwem wyruszyłam w końcu na poszukiwania głębszego doświadczenia wiary.

Nauczyłam się, że odwaga nie jest czymś, co możemy wytworzyć naszymi własnymi wysiłkami. Jednak kiedy całym sercem poddajemy się Bogu, On daje nam odwagę, by stawić czoło próbom, które nadejdą. On sam daje nam słowa, które mamy wypowiedzieć, kiedy przychodzi nam stanąć za naszą wiarą.

Choć nadal zmagam się z upadkami i niedociągnięciami, Jezus obdarzył mnie talentem do pisania, abym mogła szukać u Niego odpowiedzi poprzez proces twórczy. Każdy z moich bohaterów wyraża inny punkt widzenia, podczas gdy ja szukam Bożej perspektywy i każdego dnia odnajduję w Bożym Słowie coś, co do mnie przemawia. Bóg jest dla mnie cierpliwy i przez studium Słowa odkrywam rzeczy, których On chce mnie uczyć. Kiedy słyszę, że czytelnik jest poruszony przez jedną z moich powieści, wiem, że zawdzięczam to Bogu, który może użyć wszystkiego, żeby nauczać i dotykać swoje dzieci – może nawet posłużyć się beletrystyką. Początkowo moim głównym pragnieniem, kiedy pisałam powieści chrześcijańskie, było odnalezienie odpowiedzi na osobiste pytania i dzielenie się nimi z innymi w tych właśnie historiach. Teraz chcę o wiele więcej. Pragnę, by Pan sprawiał, aby moje powieści przybliżały ludzi do Jego Słowa, do Biblii.

Mam nadzieję, że dzięki moim książkom staniesz się jeszcze bardziej głodny Słowa Bożego, Jezusa Chrystusa, Chleba Życia. Modlę się o to, abyś, gdy skończysz czytać moje książki, otworzył Biblię z nową ekscytacją i oczekiwaniem na samego Pana. Obyś poznawał Jego Słowo dla samej przyjemności przebywania w Bożej obecności.

Poddaj się całym sercem Jezusowi Chrystusowi, który Cię kocha. Kiedy będziesz pił z głębokiej studni Jego Słowa, Pan będzie Cię oczyszczał, odświeżał, kształtował i odnawiał przez swoje Żywe Słowo. Biblia jest Bożym tchnieniem dającym życie wieczne tym, którzy Go szukają.

francinerivers.com

(tłum. Alicja Seredyńska)